Je 17. prosinec, třetí adventní neděle. Ozývá se klepání na dveře komunikátoru a hned zatím ťuká Ralph a přeje mi pěkný večer. Neměla sem moc chuti na rozhovor, vůně jehličí a připáleného cukroví se mi linula bytem, spokojeně sem si odpočívala u světla svíček a svařáku a moc se mi nechtělo klopkat do klábosnice. Ralph na mě ale vytáhl svou tajnou zbraň – demo svého nového projektu nazvaného velmi trefně G‘ runs Roses. Nemohla jsem si to nechat pro sebe a tak Vám o tom přináším alespoň malou zmínku, před plánovaným rozhovorem.

Ralphe, stejně jako loni představuješ svůj nový projekt G’runs Roses v čase vánočním. Předpokládám, že to není záměr, ale předchozí PF Groove Band byla také trefa do černého. Tak mi řekni něco málo o Vás a o tom kam se to valí?

Ahoj Rosee. PF 2006 byla pro mě osobně nezopakovatelná akce a tak jsme dlouho přemýšleli jestli letos opět něco nahrajeme. Chuť byla sice velká, ale trochu chyběla představa, tak jsme se PF Groove Bandem dali přednost česti památce. S G-runs ‚n Roses mám úplně jiné plány a ta nahrávka vůbec nevznikla jako PFko.

S Křeny a Martinem Burzou kamarádím už poměrně dlouho a hudebně dost věci cítíme hodně podobně a tak si vždy rádi zahrajeme, když je přiležitost. Těch možností bylo letos pár a tak zesílila moje touha s nimi hrát.

Udělat druhý Křeny je ale blbost, tak do toho šli jen Michal a Lukáš a nahráli jsme v létě 3 skladby, které měly sloužit původně hlavně jako materiál na moji solovou desku a zároveň jako demo té nové kapely. Solovou desku jsem ale zase hodil na druhou kolej a tak teď s radostí zveřejníme demo vzníkající kapely G-runs ‚n Roses. Pokud bude mít někdo zájem, může si všechny skladby stáhnout z mých stránek . No Rosee . . . máš ještě otázku?

No to si piš že mám. Tak mi pověz něco víc. Vím, že máte s G-runs ‚n Roses za sebou jeden nebo dva koncerty, ale co dál? Přeci jenom mám pocit, že se nescházíte příliš často, ale byla by škoda nechat to jen ležet, myslím tím dělat jen na studiovkách a být spolu minimálně. Uvidíme Vás v příštím roce častěji?

Doufám! Přes internet debatujeme o repertoáru a posíláme si skladby a snažíme se zkoušet alespoň jednou za měsíc. Pomocí tohoto dema bych rád i sehnal pár hraní na přiští sezonu, ať to sehrajeme. Uvidíme co nám ty dálky dovolí…

Takže v nejbližší době bych si rád udělal dobré fotky, webové stránky a rozeslal dema . To je plán a už se na tom maká. Samozřejmě pracujeme i na repertoáru, ať se rychlé rozšíří ať můžeme hrát i déle než tu hodinku. Chceme se zaměřit na vlastní skladby i na starší ale méně známé pecky.

Hele rozhovor u piva by byl veselejší ! Já totiž většinou mluvím rychleji než myslím a na druhou stranu píšu ještě pomaleji, než myslím…

To souhlasí, ale já bych si z něj pamatovala mnohem méně než si obvykle pamatuji. Ostatně, málo kdy si vzpomenu, co bylo před pěti minutami natož hodinami. No.. to je trochu out of topic.

Takže, ve zkratce, mám li to shrnout, nás příští rok G-runs ‚n Roses zahrne maximálním množstvím bluegrassu ve velmi pěkném kabátku? Říkám to proto, že podle ukázek z dema to bude chytlavá záležitost.

Tvrdé G-runy, solidní instrumentace, a nadšeni které Vás určitě nemine !

Budu se těšit. A myslím, že nejen já. Tak se hezky opatruj. Pozdravuj kapelu, buďte na sebe hodní. A doufám že se v příštím roce potkáme někde na nějakém festiválku.

A abych nezapomněla, hezké svátky…