Co se děje nového u nás? Čtěte a pak reagujte, se už těším….

Ahojky všem čtenářům. Jelikož jsem si všiml, že můj článek o naší kapele měl velký úspěch, rozhodl jsem se pokračovat v psaní a zahltit Vás pár novinkami, které postihly naši kapelu.

Mnozí z Vás jste nás potkali na cestách, festivalech a různých akcích. Myslím, že ať byla vyřčena jakákoliv slova, určitě nebyla tato setkání jedny z nejhorších. Já osobně mám nejraději setkání v letě na různých akcích a následně pak velmi vytrvalé a pokud možno i dlouhé seznamování se jak s kapelami tak i s lidmi u sklenky či jinde. A že letos toho bylo hodně.

No léto je za námi a s ním i konec jedné další sestavy Logu. Po dlouhém rozhodování a přemýšlení opustil naši řadu spoluhráčů pan Mirek Solař, který se rozhodl věnovat svůj volný čas rodině. Mirku děkujeme…….. Vydržel si to s námi dlouho a nám se s Tebou skvěle hrálo. Doufám, že budeme na sebe vzpomínat v dobrém a občas si i zase zahrajeme.

Teď možná potěším některé z vás. Po Mirkově odchodu se zdálo, a to asi celý měsíc, že kapela Log zanikla. Hm, bylo takové velmi hluché období. Hledal se nějaký, vlastně jakýkoliv kytarista, který by byl ochotný s námi hrát. Dlouho se ovšem nehledalo. Kupodivu byl přímo pod nosem. Tedy naši malou hudebně zábavnou společnost rozšířil náš kamarád ing. Luboš Drozd. Touto malou, ale pro nás důležitou změnou jsme začali být opravdu mezinárodní. Luboš je totiž také slovák a pochází z Dubnice nad Váhom.

Jaké to je mít v kapele dva členy, kteří nejsou místní? Normální. Pravda, už se nezkouší každý týden, ale jednou za měsíc. Nejsme si skoro u nosu, ale o to větší chuť a radost je z hraní. Zkoušky máme dvoudenní a vše funguje k naší plné spokojenosti. Ono sice ke konci už nebere ani hlava, ani prsty, ale vydržíte se tak dlouho soustředit?

Co chystáme do nové sezóny? Změn a nových věcí je spousta. Jednak jsou to nové skladby, kupodivu pořád to bude tradiční bluegrass od Stanley Brothers. Určitě Vás některé potěšíme i novými instrumentálními kousky, ale nerad bych předbíhal. Potkávat nás budete na spoustě festivalů u nás, na Slovensku a možná i jinde… A zase bude Stodola tak dojeďte.

No a pokud se Vám nebudeme líbit…. běžte se dát pivo a párek a pak nám to řekněte.

A teď Vám všem přeji do nového roku hodně zdraví, na hudebním poli mnoho úspěchů a posluchačů, pořadatelům skvělé počasí a hojnou návštěvnost a divákům bohaté zážitky a studené pivo…

PF 2006
Přeje celý The Log

Oto Kelemen