Ahoj všem. Přináším zde krátké ohlédnutí za druhým ročníkem festiválku Faiplay Jamboree, který se konal dne 11. 7. 2009 v Bosyni u Mělníka. Měl jsem tu čest si na tomhle festiválku zahrát už podruhé a musím říct, že je to skutečně pochutnáníčko, a to jak pro diváka, tak pro muzikanta.

Použití podtitulu „a pak že to nejde“, je zde zcela na místě, protože nelze nezmínit skvělou organizaci a vůbec celkové pojetí festivalu.

Co mě dostalo jako muzikanta, byl naprosto skvělý zvuk a sehraná parta zvukařů. Myslím, že v tomhle bodě by se pořadatelé jiných festivalů mohli hodně inspirovat a přiučit. Pořadatel festivalu, Vláďa Benito Beneš (skupina Fairplay Grass), prostě ví, na čem si má dát záležet a na čem nešetřit i s omezenými náklady. Není potom divu, že finále oficiální části festivalu sledovalo přes 390 platících diváků! To je na druhý ročník takového minifestivalu skutečně skvělé číslo.

Skvělý zvuk šel ruku v ruce s dobře zvládnutou pořadatelskou stránkou festivalu a dobře zvolenou dramaturgií. Na pódiu se vystřídalo celkem osm hudebních seskupení, počínaje pořadatelskou skupinou Fair Play Grass, dále Frýda and Co., Sunny Side, Grassroad, G-runs n´roses, Flashback, Album, oficiální část zakončila skupina Wyrton.

Skvělé publikum reagovalo naprosto famózně na hrající kapely a před pódiem se v poslední třetině oficiální části začalo dokonce i tančit. Pauzy mezi jednotlivými kapelami vyplňoval velmi profesionálně moderátor a muzikant v jedné osobě Jirka Šubr, a to jak mluveným slovem, tak vtipnými hudebními čísly.

Areál, kde festival probíhal, patřící ke klubu a restauraci U Bobra, prošel od minulého ročníku velkou změnou a nově poskytoval i ochranu diváků před deštěm, neboť byl téměř celý zastřešen. Rád bych zmínil i to, že pořadatelé pamatovali nejen na nabídku nealkoholických, alkoholických nápojů, skvělého piva zn. Holba, klobásek, steaků, sladkostí atd., ale myslím, že spousta rodin s malými dětmi ocenila i dětský koutek s pískovištěm.

Myslím tedy, že jak diváci, tak muzikanti strávili pohodové odpoledne a večer na opravdu moc hezké akci. Nezbývá než popřát tomuto skvělému festivalu hodně štěstí do dalších ročníků a my se už teď můžeme těšit na Fairplay Jamboree 2010.

Kejvoš