Zdravíme všechny příznivce bluegrassu, rádi bychom tímto článkem pozvali všechny milovníky bluegrassu do další sezóny Saloonů v modrém 2008/09 a zároveň bychom se rádi ohlédli zpět a pochlubili se, že to s tím bluegrassem (tedy co se týká Mladoboleslavska) není vůbec špatné…

V sobotu 16. srpna 2008 zahájíme v Debři u Mladé Boleslavi již šestou sezónu bluegrassových večerů a to tradičním minifestivalem SALOON V MODRÉM OPEN AIR FESTIVAL 2008, který proběhne na venkovním podiu Divadýlka Novanta (v případě nepřízně počasí uvnitř).

Než se pustíme do povídání o festivalu, pojďme se podívat na historii a současnost akcí Saloon v modrém, které se konají pravidelně od října do června vždy druhý čtvrtek v měsíci v sále Divadýlka Novanta v Debři u Mladé Boleslavi. V průběhu naší pětileté historie jsme našim divákům představili (alespoň dle našeho názoru) to nejlepší, co česká bluegrassová scéna vůbec nabízí – výčet účinkujících není třeba psát, najdete ho na našich stránkách www.saloonvmodrem.info.

Co nás ale poslední sezónu těší nejvíce, je takový milý problém: „máme neustále vyprodaný sál s kapacitou 120 míst a párkrát se již k naší lítosti stalo, že ti, kteří neměli rezervaci, se na akci prostě nedostali…“ (z tohoto důvodu vážně uvažujeme o zavedení abonentek pro příští sezonu). Velice hrdí jsme též na to, že naše publikum nejsou pouze znalci či skalní příznivci bluegrassu, velký podíl totiž tvoří nevyhranění posluchači, kteří k nám chodí prostě za kulturou.

Červnový Saloon v modrém byl ve znamení mladoboleslavských kapel (Fair Play Grass, Flastr, Barbecue) a opět bylo vyprodáno a diváci nadšeni, což v nás zanechává skvělý pocit, že bluegrass na Mladoboleslavsku nejen žije, ale rozvíjí se a jde dopředu.

Toto vše nepíšeme proto, abychom se vychloubali, nýbrž proto, abychom podali svědectví o tom, že bluegrass v Čechách není na sestupu, jde jen o to, vzít věci za správný konec. Fandíme všem podobným akcím, kterých díky Bohu u nás přibývá a všem držíme palce.

Máte-li chuť být u zahájení naší další sezóny, jste srdečně zváni na:

  • SALOON V MODRÉM OPEN AIR FESTIVAL 2008
  • sobota 16. srpna 2008 od 15:00 hod.
  • Debř u Mladé Boleslavi
  • vystoupí: BLUE EYES, ALBUM, FLASTR, FAIR PLAY GRASS, BARBECUE, APPLE a MODROTISK

Součástí minifestivalu budou též nástrojové workshopy a do síně slávy uvedeme další legendu mladoboleslavského bluegrassu.

Všem přejeme krásné léto a těšíme se na viděnou na Saloonu v Modrém.

Jan Raclavský (FLASTR) a Pavel Handlík (SUNNY SIDE, BARBECUE)

Pavel Handlík
Saloon v modrém