Marno platno – zase se nachýlil ten čas vánoční, čas zimní, čas provoněný punčem a vanilkou, čas padajících vloček, čas teplých zapálených rodinných krbů, čas, který pro mnohé z nás znamená více starostí, méně času, ale na druhou stranu více chvil se svými blízkými a těmi, co máme rádi.

To letošní přání jsem chtěla udělat něčím výjimečným, vždyť jím ten rok, ve kterém vládla osmička, tak trochu byl. Ale když se tak rozhlédnu kolem sebe, zůstanu u přání obyčejného, leč upřímného.

A co Vy? Také jste se rozhlédli kolem? Pokud ano, a vidíte kolem sebe rozesmáté obličeje lidí, které máte rádi, cítíte vůni skořice a jablek, na stole se choulí pár kousků cukroví a chlebíčků, protože nestojíte o to, vidět zlaté prasátko, vánoční stromek září do svátečního večera a bytem se začíná šířit vůně smaženého kapra, tak je všechno naprosto v pořádku.

Opravdu, je to tak. Protože pokud jste se rozhlédli a kolem Vás jsou ti, co je máte rádi, znamená to, že oni mají rádi Vás. Pokud cítíte vůni skořice, jablek a punče, tak Vánoce jsou opravdu tady, jestli Vám na stole nezbylo víc než pár kousků cukroví a chlebíčků, znamená to, že Vám i všem okolo Vás chutná a nač se tedy trápit s nějakým zlatým prasátkem, pokud vánoční stromek svítí, určitě kolem poletuje někdo menší a mladší než jsme my, komu oči září radostí víc než ta světélka na stromečku a jestli si sedíte v křesle se sklenkou něčeho dobrého a kolem se začíná šířit vůně kapra, znamená to jediné – je tu někdo, kdo se o Vás rád postará a komu na Vás záleží…

Redakce BGCZnet Vám tímto přeje Tichou noc plnou kulinářských zážitků bez nehod pod vánočním stromkem, tolik dárků, kolik si jen Vy sami přejete, alespoň tolik štěstí pro Vás a Vám blízké, abyste ho mohli rozdávat kolem sebe těm, na které by se třeba náhodou nedostalo a aby ten rok příští byl ještě lepší než ten předchozí!