Bavili jsme se s RaCeKem o tom, že bude dobré dát na plac nějaké to moudré slovo o vánočkách, vanilkou vonícím domově, čase klidu a míru a vůbec tak podobně.

Čas klidu… no nevim, aspoň u nás doma osoby toho něžného pohlaví bez rozdílu věku a názoru všude smejčí a jsou u toho poněkud hlučné, obracejí se na mě s impertinentními dotazy, kdy si jako uklidim ty svoje krámy, čímž se cítím být dotčen, neboť za prvé to nejsou žádný krámy, nýbrž celkem obstojně hrající hudební nástroje (pokud je tedy vezme do ruky někdo, kdo na to umí), a za druhé jsem přesvědčen o tom, že jsou hezky porovnány, ostatně jako po celý rok. Dále vyžadují nákup smrčku a na poznámku typu, že pokud se chtějí nadýchat vůně jehličí, že mohou jít na procházku do lesa, reagují jaksi přecitlivěle. Na dotaz, kdy koupim kapra, odpověděl jsem protidotazem, že proč, když nenacházím důvodu k jeho koupi, vezmu-li v potaz, že mé oblíbené jídlo je propečený bůček se zelím. Následně byl jsem počastován nevybíravými slovy a mě konečně došlo, že fakt jsou ty vánoce už na krku a že když už jsou, tak bude dobré si je užít. Představy o příjemném prožití vánoc se mohou však zřejmě rozcházet, nebo aspoň nevim, jak si mám přeložit ten kyselý výraz jinak sladké mojí drahé polovičky, když jsem zajásal nad dny volna a naplánoval tedy pro ten účel nějaké to posezeníčko a jam v útulné hospůdce … takže …

Přátelé, kamarádi … všelijaké ty vážné a nevážné proslovy na téma vánoce a nový rok se okolo sypou jako ty bílé sr.. pardon sníh, proto nebudeme planě nijak exhibovat ve slohovém cvičení na toto téma, to, co chceme, je muzikantům, posluchačům, pořadatelům, fandům žánru, a zcela logicky tedy všem čtenářům a návštevníkům webu bgcz.net popřát.

Přejeme tedy Vám všem bluegrassem postiženým i Vám ostatním pohodové prožití vánočních svátků, aby i o těchto vánocích jste se tak trošku zastavili a přestali aspoň na chvíli myslet na přetržené struny, upadající rytmus a nenalazený nástroj, nevyvážený zvuk a málo prodaných vstupenek, studené kapely a teplé pivo a další ty nepříjemnosti všedního dne. Přejeme do nadcházejícího nového roku muzikantům pevnou ruku, pořadatelům pevně zvládnuté akce, posluchačům a fandům žánru pevné nervy nad ledasčíms, manželkám a manželům (a dalším polovinám) všech předtím jmenovaných obejdů pevnou ruku a webu bgcz.net pak přejeme pevně stoupající počet čtenářů a přispěvatelů… tak..

Přátelé, kamarádi … krásné vánoce a štasný nový rok.

Apropo… máte už nacvičené koledy ?