Ahoj všem. Je tomu už poměrně dlouho, co mě napadlo trochu zčeřit vlny české BG scény a současně oživit dění na BGCZ…

Po jednáních s redakcí webu tedy předkládám svůj návrh, a to na zřízení výhradně domácí BG hitparády na BGCZ.net. Prozatím vycházím z toho, že by asi nemělo cenu na domácím hřišti hitparádu zatěžovat zahraničními interperty. Ony v případě úspěchu tohoto počinu, budou stačit vášnivé diskuze, které tato věc jistě rozpoutá na domácí scéně.

Představa je asi taková, že interpreti, kteří budou chtít svoji skladbu do hitparády zařadit, ji do redakce webu pošlou v nějakém slušném bitrate a formátu MP3. Skladby budou do žebříčku nasazovány vždy na nejnižší místo v pořadí, které bude určováno datem dodání do redakčního systému. U jednotlivých skladeb bude umístěn odkaz na ukázku skladby.

Věc k diskuzi je především, jakým systémem budou skladby vyřazovány v případě jejich neúspěchu, tedy neposílání hlasů, udržení se na aktuální pozici atd. To bude asi ještě věc k dořešení, a proto vyzývám všechny z vás, kteří budou mít nějaký dobrý nápad, aby zareagovali.

Tím se pomalu dostáváme k systému hlasování. Po dohodě s redakcí navrhuji hlasování prostřednictvím SMS. Cena zprávy je ještě v řešení. Vyhlášení jednotlivých kategorií navrhuji provádět na měsíční bázi (1. až 5. místo?, interpet?, skupina? atd.), s tím, že kategorie skladba roku, skupina roku, objev atd. by byla vyhlašována jednou ročně, třeba po dohodě s pořadatelem nějakého většího festivalu, Country radiem a podobně. Finance, získané výtěžkem doslaných SMS budou sloužit především k věcnému ocenění vítězných kategorií, další záměry ponechávám k diskuzi a finálnímu rozhodnutí redakce BGCZ. Dalším využitím získaných financí by mohlo být třeba pořádání vlastního festivalu pod záštitou BGCZ, spojeného s vystoupením finálových skupin, vyhlášením vítězných kategoríí, předáním cen apod.

Tolik můj nápad a otvírám tímto diskuzi k tomuto tématu.

Poznámka redakce: další důležitou otázkou k vyřešení budou autorská práva