První oficiální zmínka o projektu Modrá zóna (také Blue Zone) padla v rozhovoru na rádiu Proglas 26.1.2006. Faktem ale je, že o tomto projektu se mluví už bezmála rok v zákulisí.

Odkazy na záznam rozhovoru naleznete v článku

Proč?

Server bgcz.net si, jako jeden z mnoha cílů, vytýčil, že bude pomáhat šíření bluegrassové hudby. Podle vzoru méně známých punkových a metalových kapel (a dost možná i z jiných žánrů), které nemají tolik příležitostí, jako kapely zvučných jmen, chceme tímto projektem pomoci kapelám, které nemají ve svých kalendářích tolik akcí, kolik by si přály.

Princip

Jednoduše řečeno: já pozvu tebe a ty zase mě. Ano, v podstatě je to tak, jen ve větším měřítku. Tento princip by se dal neřízeně použít u 2, 3 nebo 4 kapel, ale realita je taková, že čím víc kapel se zúčastní, tím více akcí se uskuteční a tím více si všechny kapely zahrají. Nechceme z toho samozřejmě dělat podnik pro 50 kapel, protože jsme v začátku a zřejmě bychom ani nebyli schopni takové množství koordinovat, ale určité představy o konečném počtu již máme.

Jak se přidat?

Pokud patříte mezi kapely, které by se chtěly zúčastnit, napište nám na adresu redakce. Kapelám, které neznáme, si napíšeme o demo, u kterého nám nebude záležet na kvalitě nahrávky!

Jaké jsou plány na začátek?

Současná situace je taková, že máme 4 základní kapely. Chceme začít první kolo tohoto projektu v 6 ti kapelách. Takže pište, pokud máte zájem a můžete být hned u toho ;-). Neotálejte s odpovědí, pokud už teď máte do akce chuť. Pokud se vše podaří, rádi bychom první kolo začali v březnu až dubnu 2006
V tomto prvním kole by se měly vychytat nedostatky a detaily (financování, další související aktivity atd.) a tím i připravit půdu pro vstup dalších kapel. Prostě si to před ostrým provozem zkusit.

Základní podmínky

  • nejdůležitější podmínkou je schopnost kapely uspořádat akci (pro 2-4) kapely včetně ozvučení ve svém regionu
  • repertoár pro koncertní blok 30-45 minut
  • chuť jezdit po akcích, které uspořádají ostatní kapely
  • možnosti regionální propagace – zajištění výlepu plakátů (dodá bgcz.net), příp. roznáška letáků po klubech atd.

To by bylo k Modré zóně zatím vše a pokud má někdo nějaké připomínky a dotazy, může použít redakční mail. Pro náměty na vylepšení a provedení tohoto projektu bude nejlepší použít komentáře k tomuto článku.

A tady je slibovaný záznam rozhovoru v mp3:

pozn. redakce: 30.5.2017 zjištěny neplatné odkazy