Možná vás zajímá, jak a proč vznikl tento web. Takže tady najdete odpovědi na základní otázky a jdeme na to…

1. Proč to začalo?
Každého z nás zajímaly určité oblasti informací, souvisejících s bluegrassem, které se obtížně sháněly a nebo nebyly dostupné na jednom místě pohromadě, např. jak vůbec začít hrát na dobro a co je k tomu potřeba nebo přehledy bluegrassových akcí po celé ČR, a to nejen festivalů nebo koncertů kapel 1. ligy.

2. Jak to začalo?
Na jednom chatu se sešlo pár lidí, kteří se shodli, že z výše uvedených důvodů by se měly takovéto informace shromáždit a zveřejnit, aby se k nim dostali i ti, kteří neumí anglicky a nebo nemají tu trpělivost, informace dolovat z obrovského množství jiných webů.

3. Co bychom chtěli především obsáhnout?
a) Určitě bychom se chtěli nejvíce věnovat českým kapelám, kterým se nikde jinde nevěnuje dostatek pozornosti. Možná to na internetu pro laiky vypadá tak, že až na pár prvoligových týmů v ČR nikdo jiný nehraje, nebo se bluegrassem nezaobírá. Chceme ukázat to, proč jsme jako země 3. na světě v oblíbenosti a rozšířenosti bluegrassu.
b) S tím souvisí mapování i jiných akcí, než festivalů a „velkých“ koncertů. Vždyť i třeba jen pár lidí, které zajímá tahle hudba, se rádo dočte i o obyčejném bálu, nebo regionální přehlídce, kde zazní bluegrass.
c) Chtěli bychom zde soustředit informace, nejen pro začátečníky, aby nikdo nemusel tápat při výběru nástroje a příslušenství, při cvičení a hledání postupů. Určitě se méně i více zkušeným hodí rady, tipy a zkušenosti hráčů na vyšší úrovni.

4. Jak bychom to chtěli dělat?
Výčet rubrik zřejmě není a nebude nikdy definitivní. Vypadá to jako velké cíle? Možná ano, ale dá se to zvládnout. Jsme si vědomi toho, že pokud má tento web plnit svůj účel, potřebujeme informace ze všech koutů ČR. Možná to zní naivně, ale věříme tomu, že nejsme jediní, koho tyto naše cíle zajímají.
Byli bychom rádi, kdybyste nám napsali své tipy, názory, informace o dění v kapelách a nových nahrávkách, o připravovaných akcích a vůbec cokoli, týkajícího se téhle muziky. Uvítáme také všechny nápady na zlepšení a rádi bychom, aby se stal tento web projektem pro každého, koho bluegrass alespoň trochu zajímá!

Zveme tímto všechny zájemce ke spolupráci na tomto webu, protože víc hlav – víc ví a děláme to hlavně pro sebe 🙂