Jak jistě všichni sami vidíte, současný systém publikování informací o akcích formou pozvánek a kalendáře Folktime, není právě ideální. Každý organizátor posílá pozvánky různě dlouho před akcí a ty jsou pak promíchané a nemají logický sled. Zrovna tak množstvím pozvánek přibývá množství článků s omezenou životností (informace se stávají neaktuální poté, kdy akce proběhne) a zbytečně se vše míchá s ostatními informacemi. V této chvíli je potřeba něco udělat pro celkovou přehlednost webu.

Dnešním dnem spouštíme do zkušebního provozu kalendář akcí, založený na Google kalendáři. Kromě toho, že je velmi snadné tento systém nasadit do stávajícího redakčního systému, nabízí spoustu dalších výhod:

  1. chronologické (tedy i logické) řazení přinese nesrovnatelně větší přehlednost
  2. nabízí několik možných zobrazení. Např. měsíční zobrazení nebo zobrazení Agenda je seznamem všech akcí.
  3. pořadatel nemusí vymýšlet žádný dlouhý popis – postačí fakta kdy a od kolika (volitelně do kolika) hodin, kde, kdo, případně co je to za akci
  4. pokud zadáte přesnou adresu, je možné ukázat místo akce na mapě (obvykle) velmi přesně
  5. možnost více kategorií – zatím pracujeme s obecnou kategorií „bluegrassové akce“ (pro muzikantsky pasivní akce k poslechu, tanci apod.) a „bluegrassové jamy“ (pro muzikantsky aktivní akce).
  6. plánujeme rozšíření systému o zveřejňování nejbližších akcí přímo na titulní stránce

Pravděpodobně se časem vyskytnou i nevýhody, ale k tomu slouží testovací období, abychom na všechno přišli a vychytali mouchy.

Protože v současné chvíli jede testovací provoz, budeme pozvánky zdvojovat. Budou se tedy zobrazovat ve formě článků i coby položky v kalendáři. Časem bychom formou článků chtěli zveřejňovat už jen pozvánky na akce s placenou reklamou, partnerské akce a na akce většího významu, jako je např. připravovaný koncert Country Gentlemen v květnu 2009.

odkaz na kalendář akcí

Tak tedy pište nám dále a více informace o vašich akcích i jamech, dlouhou nebo krátkou formou, na naši adresu redakce zavináč bgcz.net.

Pište také formou komentářů, co vám na tomto kalendáři nevyhovuje. Díky předem