Vážení přátelé tohoto serveru, právě jsme prodělali upgrade. Jaké změny a vylepšení přinesl, se dočtete níže. Neodpustím si však ono obligátní: pokud naleznete nějaké chyby, dejte nám vědět pomocí komentářů, příp. na naši redakční adresu.

Dvěma nejzásadnějšími změnami jsou:

  • rozšíření systému o levely
  • vyšší zabezpečení proti spamu a zneužití formulářů

Levely znamenají, že je možné snadno určit, které informace se zobrazí neregistrovaným čtenářů, registrovaným čtenářům a administrátorům / redaktorům. Až doposud registrace nepřinášela téměř žádné výhody, ale teď může pouze registrovaný čtenář přidávat komentáře k článkům, přispívat do většiny diskuzí, podávat inzeráty, hlasovat v anketách a provádět některé další úkony. Po přihlášení se zobrazí další menu a možnosti, které neregistrovaný čtenář nevidí. Registrace je snadná a bezplatná.

Tím odbouráváme často diskutované anonymní příspěvky. Prozatím jedinou výjimkou je diskuzní fórum – téma Všehochuť, kterou jsme ponechali volně otevřenou pro všechny. Pravděpodobně tímto opatřením odpadne i spousta nových komentářů k článkům a ve fórech, nicméně půjde ve valné většině o ty, o které nikdo nestojí.

Vyšší zabezpečení by mělo přinést především to, že se už nebudou opakovat problémy s odesíláním mailů, včetně nefunkčního odesílání odpovědi mailem na inzerát.

Lepší ochrana proti spamu v mailech a příspěvcích celého systému spočívá např. v obrázcích Capcha – nutnost opsat kód z obrázku nebo v otázkách Capcha – odpovědět na kontrolní otázku a nebo se přihlásit coby registrovaný čtenář. Aktuálně se s tímto prvkem můžete setkat např. u odpovědi na inzerát, pokud nejste přihlášeni.

 

Další změny a vylepšení:

Komentáře pod články se zobrazují samostatně a ne již přímo pod článkem. Je to sice o kliknutí navíc, pokud se chcete při čtení článku podívat na komentáře, ale tímto způsobem se nebude uměle zvyšovat čtenost článků s vysokým počtem komentářů. Návštěvou komentářů tedy nedojde k zobrazení článku a započítání jeho přečtení.

Rubrika Archiv – neaktuální články (pozvánky apod.). Zde se budou průběžně (manuálně) archivovat články, které pozbyly platnosti.

Vylepšený Bazárek / Inzerce – vkládání inzerátů po registraci je antispamovým opatřením + lepší roztřídění pomocí lokalit, rozšíření na témata. Bohužel se nepodařilo přenést data ze staré do nové verze, proto své inzeráty zadejte znovu.

Přesun na nový hosting – starý hosting byl již nedostačující z hlediska služeb a podpory, přešli jsme k www.hosting90.cz, který má především mnohem vyšší dostupnost a kapacitu.

Maximální délky uživatelského jména a hesla jsou zvětšeny z původních 10 na 20 znaků

Vyřazení funkcí a těch, které zatím není možné do nové verze systému doplnit

  • nebezpečné a zastaralé pluginy
  • rozšíření TOP články
  • Nevydané / připravované články (články, které mají již naplánované zveřejnění)

Nasazení nového systému statistik přístupů počítá jiným algoritmem, nežli minulý. Došlo tedy k drobným odchylkám při přechodu na nový systém.

 

Připravujeme:

Už teď připravujeme nový reklamní systém, který bude schopen generovat i statistiky, informovat inzerenty o přiblížení exspirace jejich reklam a spousty dalších funkcí.

Plugin Multimedia – pro případnou hitparádu nebo anketu o nejoblíbenější skladbu máme již teď připraven doplněk, který je integrovaný do redakčního systému a umožňuje přehrávat mp3 a případně i videa nejen z tohoto, ale i ze vzdálených serverů. Pokud se nám podaří vyřešit problematiku autorských práv a systému hlasování, bude i tato funkce pravděpodobně uvolněna k veřejnému užívání.

Plugin pro zobrazování nejbližších akcí, by měl být doplňkem Google kalendáře, který používáme jako kalendář akcí. Zatím je to jednoduše vyřešeno zmenšeninou Google kalendáře, ale brzy by měl dostat lepší vzhled.