Tak se nám pomalu schází rok s rokem. Přišel čas Vánoc, který ne vždy je pro každého z nás svátky klidu, míru a pohody. Nákupní centra ještě před pár dny praskala ve švech, prodejci se předháněli v nabídkách a cenách zboží a my, kteří dáváme přednost té prosté opravdové pohodě, jen nevěřícně kroutíme hlavami, nákupům se snažíme vyhýbat, pokud to je jen trochu možné, a těšíme se na tu domácí pohodu s vůní skořice, pohádkami, cukrovím, a je nám úplně jedno, že bychom měli ještě uklidit tohle a tamto, protože přijde na návštěvu Standa Trotl odvedle s manželkou a ta bude vědět, jestli jsme ta okna umyli, nebo nikoli.

Opravdové Vánoce znamenají opravdovou pohodu. V oknech domů se rozsvěcují malé i větší lucerničky a světýlka, vánoční výzdoba je skoro na každém kroku a sem tam zazní i nějaká ta vánoční koleda. A i my dospělí se občas necháme unést tou pravou vánoční atmosférou,ale protože přichází konec roku a s ním čas plný shonu, stresu, ale i vzpomínek, tužeb, přání a dětského očekávání, už si skoro neuvědomujeme o čem by ty Vánoce vlastně měly být.

Při mé představě Vánoc se mi vybaví punč, teplo rodinného krbu u maminky, vánočka, cukroví a radost v dětských očích, které pod vánočním stromečkem najdou svá splněná přání, o která si psala Ježíškovi.

A s koncem roku přichází čas bilancování a otáčení dozadu, kdopak z Vás se při té myšlence nepozastaví a nepovzdychne nad tím, co by udělal jinak a samozřejmě lépe. Přichází čas, kdy si hosté v našich domovech podávají kliku u dveří, stejně jako my navštěvujeme své přátele a blízké a přicházíme s neotřelým přáním jen toho nejlepšího.

Už mnoho bylo na tohle téma vyřčeno a fráze jako hodně štěstí, lásky a pohody zdá se mi býti poněkud kýčovitá, nicméně, zatím nikdo nic lepšího nevymyslel…

A tak za celou redakci BGCZ.net můžu jen říct…

Ano! Mohli jsme si pro Vás připravit úplně obyčejné vánoční přání. A krásné! Řeči o lásce, pohodě a Ježíškovi a luxusních kaprech. Ale my jsme řekli ne! Žádný stromek, žádné přípitky a oslavy. A když bluegrass, tak rovnou na celé svátky. Letos, stejně jako vloni, budeme celé svátky pilně ničit struny svých nástrojů, abychom v tom roce novém, byli lepší než jsme, a to i možností překročení vlastního stínu. A jedem! Všechno nej…