Mám to potěšení Vám představit nově vzniklou kapelu FLASHBACK, která se objevila na podiích počátkem roku 2005.

Počátkem roku 2005, v Plzeňském A.C.W. Saloonu na společném koncertu s BG Collection, spatřila světlo světa Pražská kapela Flashback. O vzniku a dalších plánech sem si povídala s kytaristou Honzou Kejvalem a banjistou Ondrou Pethsem.

Tak kluci, co mi řeknete o vzniku? Jak se povedlo, že se sešlo pár dobrých muzikantů a vznikl FLASHBACK?

Honza: My jsme na sebe zbyli… (smích) Ne, vážně, po odehrané sezoně, se rozešly moje cesty s kapelou Fámy. Prostřednictvím chatu BAČR jsem se poznal s Ondrou Pethsem. Ondra mezitím odešel z Bluegate a zavolal Peterovi, kterého znal z kapely BG Collection, jestli by neměl chuť něco utvořit. Peter souhlasil, ale jen pod podmínkou, že tam kytaru budu hrát já. Slovo dalo slovo a tak prakticky za jeden víkend, spojený s pár telefonáty a osobním setkáním, vzniká skupina FLASHBACK.

Ondra: Ano… tak nějak to bylo… (Ondra je smíšek, za každou Honzovou větou většinou následuje salva smíchu) Přesné datum si asi nikdo nepamatuje ale přibližně je to září 2004.

Představme si jmenovitě:

Jan Kejval – kytara, zpěv

Peter Nožina – mandolina, zpěv

Ondřej Peths – banjo

Michal Vejlupek – housle, zpěv

Jan Šavel – baskytara

Kterou cestou v BG směřujete?

Honza: Nám se vždycky líbili LONESOME RIVER BAND a pohlíželi jsme na ně jako na školu. A stalo se to, že v tomhle složení cítíme, jakoby studium bylo završeno a vlastní tvorba je jediná cesta. LRB jsme hodně ovlivněni, ale to ukáže čas. Ondra: Jedinej kdo z kapely začal dělat vlastní muziku, je Peter a udává tón a nebráníme se ani tomu, že by se ten styl posunul kamkoliv.

LRB je jistě zajímavá škola, odvíjí se tedy od ní i Váš repertoár?

Honza: Repertoár v současné době? Tedy základním pilířem jsou především přetextovaní LRB od Vládi Jelínka a do popředí se tlačí autorské věci vlastní – z pera Petera Nožiny. A nemůžu opomenout ani texty mého kamaráda Petra Kůse.

Ondra: Jdu se podívat na maso..moment…za chvíli..No hlavně aby se to líbilo těm zrzavejm fanynkám(Pořád se směje)

Kam za Flashbackem, kde vás budeme moci vidět? A co soutěže?

Honza: Určitě nás budete moci vidět na festivalech, konkrétně Praha 22.3 v CI5 se Sunny Side, 3.6 Hašmar country, 6.8. Starý Dobrý Western – Bystřička u Vsetína. Mám pokračovat? Samozřejmě seznam není kompletní, v současné době se na tom ještě pracuje. Bude k dispozici na našich stránkách. Termíny akcí budou průběžně aktualizovány. Co se týče soutěží, vzhledem k tomu, že kapela je nová, některé konkurzy nás v tomhle roce neminuly. Tak třeba Zahrada a Čáslav.

Ondra: Já mám představu …(smích), že by bylo dobrý kdybychom se na festivalech sbližovali s fanynkama – zejména se zrzavejma vlasama a dlouhejma nohama.

Kluci co vaši oblíbenci?

Honza: Co se týče doprovodné kytary mám rád Kennyho Smithe a za nejlepšího zpěváka považuji Ronnieho Bowmana. Rád si ale také poslechnu Dan Tyminskiho.

Ondra: Já miluju Kabáty a ze zpěvaček sem mi líbí Shakira i když není zrzavá..ale může se nechat přebarvit…

Co nahrávání, studio… jaké máte plány?

Honza: Koncem března máme v plánu natočit Maxisingl. To znamená asi čtyři věci, ale už jen autorská záležitost. Nic převzatého.

Ondra: Já asi nic… (smích) Ale asi tam žádný zrzky v tom studiu nebudou co?

Jak probíhají vaše zkoušky, řeknete mi i nějaké drby?

Honza: Všichni si myslíme, že náš mandolinista je blázen…jenom my jsme letadla. (smích)

Ondra: Můžeme všichni na zkoušce kouřit, v kapele jsou tři kuřáci, takže je nás většina … a můžem kouřit i v autě… a navzdory zákonu o kouření jsme kouřili, kouříme a kouřit budeme. (výbuch smíchu)

Teď jste mi řekli něco o kouření a co ta zkouška?

Ondra: No musíme vyvětrat když skončíme. (pořád smích)

Co se jinde nedozvíme?

Honza: Jistá fanynka o nás řekla, že jsme všichni poměrně vysocí a na podiu vypadáme dobře.

Ondra: Smích…a která?

Chcete něco vzkázat čtenářům ?

Honza: Všichni jsme přesvědčeni o tom, že se to tentokrát povede a když ne, tak prodáme nástroje a půjdem pěstovat ředkvičky.

Ondra: To je tak… na festivalech se musíme stravovat klobásama…

Honza: Ondro už toho nech…

Ondra: No vlastně to nemusí bejt jenom zrzavý fanynky…ale můžou to bejt i holky s jiných kapel… Jen když budou zrzavý, zvlášť na některý mám pifku…

Honza: Už ne… (výraz zoufalství)

Ondra: Já sem chtěl jen říct že na těch ubytovnách…

Ne, už dost…. Kluci, děkuju za vyčerpávající zábavný rozhovor a v další tvorbě Vám přeji mnoho úspěchů. Myslím že o Vás ještě mnohokrát uslyšíme.