Není tomu tak dlouho, co se na těchto stránkách psalo o mladé a perspektivní kapele z Uherského Brodu, která si na počest svého hlavní protagonisty nechává říkat Bubo´s Band. Zdá se, že právě leadera kapely, Johna Bubo Bubo, pronásledují stíny minulosti.

Současně s článkem „Nový dobrista z Uherského Brodu…“ byla zveřejněna fotografie starého složení tohoto nadějného bandu, kde Johny Bubo Bubo působil jakožto banjista. Nedlouho poté, co Bubo´s band poprvé okusil pozoruhodnou produkci Johna Bubo Bubo již jako dobristy, byla ostatními členy kapely s jistou nedůvěrou pozorována nelibá vnější proměna tohoto talentovaného hráče. Ve svých banjistických dobách se Johny Bubo Bubo vzhledem nijak zvlášť neodlišoval od svých kolegů banjistů od Plzně až po Ostravu. Shodná móda oblékání, slušivý účes, pramalá schopnost cokoliv zahrát (ve střízlivém stavu) a mírný, až poněkud dementní výraz ve tváři – toť typické symptomy hráčů na bubínek s krkem.

Je spolehlivě zjištěno, že Johny Bubo Bubo, jen co přikočoval do města, živil se tak, že pod pohrůžkou hry na U-banjo vyžadoval po spoluobčanech peníz. Téměř každý raději zaplatil nějaký obolus, jen nahluchlí spoluobčané se nenechali jeho hrozbami rozhodit. Z pochopitelných důvodů se Johny Bubo Bubo stal předmětem zájmu místních obecních policistů. Geniální nápad, zdá se, uchránil však Johnyho Bubo Bubo před kobkou na radnici. Johny prodělal nákladný body-interchange (druh bodyliftu), pomocí kterého si vyměnil tělo se zpěvačkou a zároveň tanečnicí Bubo´s Bandu. Zcela zásadně změnil jeho podobu, takže bez probémů se vyhýbá spravedlnosti. Johny Bubo Bubo je prý se svou změnou velmi spokojen, konečně se také dle svého vyjádření může více věnovat chlapcům v kapele. Změnu nástroje pokládá za velmi rafinovanou – kdo z neznalých by nového fešáckého dobristu považoval také za žebrajícího banjistu.

Čtenářům předkládáme fotografii již aktuální sestavy Bubo´s Bandu (pro větší obrázek klikni na náhled). Pečlivému pozorovateli jistě neunikne záblesk spokojenosti v oku Johnyho Buba Buba. Redakce by ovšem doporučila Johnymu Bubo Bubo hlubší a promptní změnu šatníku, aby z důvodu nevábného vzhledu nebyl stíhán pro potulku. Další jeho bodylift nebo případně facelift a změnu nástroje na dulcimer by široká posluchačská veřejnost asi již neunesla. Je trochu škoda, že se kapela po tak výrazné změně nechala fotit s téměř stejným pozadím. To v Uherském Brodu není více reprezentativních ploch pro promotion focení?

Ještě poznámka na závěr, na obrázku nedrží Johny Bubo Bubo žádné dobro, činí tak z důvodu, že si nepřeje, aby byl jeho nástroj zbytečně očumován, proto i na takových vystoupeních, jako např. v reprezentativních (auto)saloonech, hraje vždy za zástěnou.