Až kapela Bluegrass Ambassadors dorazí z Chicaga do Česka, aby pořádali sérii vzdělávacích hudebních workshopů ve dnech 8. – 10. listopadu (2018), přivezou soubor smyčcových nástrojů určený pro mladé české hudebníky. Nástroje budou věnovány českým dětem dobročinným programem Reverb Gives od amerického hudebního prodejce Reverb.

Bluegrass Ambassadors okamžitě využijí nástroje v sérii workshopů v železnobrodském regionu ve spolupráci s neziskovou organizací Modrá sova z.s. „English Through Music“ pro děti ve školním věku se zaměří na zpěv, rytmus i angličtinu, zatímco „Bluegrass at Blue Owl“ naučí mladé hudebníky některé bluegrassové techniky.

Workshop pro dětí „English Through Music“ se koná v Železném Brodě ve dvou sezeních ve čtvrtek 8. listopadu 2018.

Workshop „Bluegrass at Blue Owl“ se koná v pátek 9. listopadu 2018 v anglické knihovně Modrá sova v Loužnici, u pořadatele obou workshopú. Tentýž večer se uskuteční koncert čtyř kapel „Chicago Night“ v loužnické sokolovně. Třetí workshop se uskuteční v rámci 35. ročníku bluegrassového festivalu „Posvícení v modrém“ v Jablonci nad Nisou 10. listopadu 2018.

English Through Music 8. 11. 2018

Bluegrass at Blue Owl 9. 11. 2018

Chicago Night – 9. 11. 2018

Bluegrassová hudba má v České republice dlouholetou tradici. V komunistickém Československu se americká hudba poslouchala na krátkovlnných vysílání ze Západu, a český bluegrass se vyvinul jako diaspora amerického bluegrassu. Pro mnohé to byl zvuk svobody. S koncem totalitního režimu se začala popularita bluegrassu ještě více rozvíjet. Bluegrass Ambassadors doufají, že vzbudí další zájem o bluegrass v mladé generaci Čechů.

Spolupráce mezi Bluegrass Ambassadors a společností Modrá sova z.s. se předpokládá jako dlouhodobé partnerství. Hudebníci z Chicaga už mají v plánu se vrátit v roce 2019 s navazujícími workshopy a i nadále spolupracovat s mladými českými hudebníky po návratu do USA přes Skype.

O Bluegrass Ambassadors
Bluegrass Ambassadors je nezisková pobočka Chicagské bluegrassové kapely Henhouse Prowlers. Inspirovaný svými mnohými cestami a interakci s lidmi a kulturami na celém světě, se kapela snaží vzdělávat a inspirovat tím, že poskytují jedinečné vzdělávací programy, které spojují světovou lidovou hudební tradici s kulturním povědomím a porozuměním. Další informace naleznete na adrese www.bluegrassambassadors.org.

O organizaci Modrá sova z.s.
Modrá sova z.s. je nezisková anglická knihovna, jazykové a kulturní centrum založené v roce 2015 ve vesnici Loužnici. Modrá sova nabízí zdarma kurzy angličtiny pro děti a pořádá pravidelné vzdělávací a kulturní akce. Další informace naleznete na www.modrasova.org.

O společnosti Reverb Gives
Reverb Gives je charitativní pobočka amerického hudebního prodejce Reverb. Cílem je, aby se stal svět hudebnějším místem s dary nástrojů pro mládežnické hudební programy.

Kontakty:
Mimi Fronczak Rogers, řediteka Modré sovy z.s., (+420) 721 518 385,
mimi@modrasova.org
Ben Wright, Bluegrass Ambassadors, tel: (+1) 312-918-5643,
finger.pickin.good@gmail.com
Susan Kalt, Reverb Gives, tel: (+1) 773-391-6463,
susie@reverb.com

Mimi Fronczak-Rogers