Milé houslistky a houslisté.

Letos nás čeká malý houslový svátek. Jubilejní 50. ročník nejstaršího evropského bluegrassového festivalu Banjo Jamboree poctí svou návštěvou jeden z nejobdivovanějších multižánrových houslistů současnosti Casey Driessen (USA). V neděli 19. června pak Casey v Praze povede tříhodinový „Bluegrass Fiddle & Chop Workshop“. Bude se na něm věnovat chopování, dvojhmatům a typickým smykům v bluegrassu.

Tímto Vás na workshop srdečně zvu, protože to bude velký houslový zážitek! Já budu na místě také a pomůžu s překládáním do češtiny, pokud to bude potřeba. Nejvíce si z našeho setkání odnesou ti, kteří jsou schopni (nebo ochotni) se učit poslechem a mají aspoň desetiletou praxi s hrou na housle, ale vítáni jsou všichni bez rozdílu pokročilosti.

 

 

Casey pochází z hudební rodiny a vyrůstal na bluegrassové a country muzice. Jeho cesta ho ale provedla po různých koutech světa hudebního i toho skutečného. Čtyři roky vedl španělskou fakultu slavné Berklee College of Music, spolupracoval s hvězdami jako je Tim O’Brien, Béla Fleck nebo Jerry Douglas, před pandemií projel Španělsko, Irsko, Skotsko, Indii, Japonsko a Finsko, kde natočil s místními muzikanty první díl obdivuhodného projektu Otherlands. Jako houslista také nevídaně posunul hranice rytmické perkusivní hry – tzv. chopů [čopů]  (video) a možnosti sólového nástroje ve spojení s elektronikou (video).

 

 

Podrobnosti o workshopu a možnost rezervace místa najdete na zde.

Na setkání s bluegrassovými houslemi srdečně zve

Ondra Kozák