Festival Bluegrass Party Mlékojedy je největším Bluegrassovým festivalem na území ČR. Letos již 8. ročník se rozrostl z jednodenního na třídenní hudební festival, který je zaměřen na hudbu stylu country a bluegrass. Festival se každoročně pořádá začátkem června – letos se bude konat od 31. 5. do 2. 6. v Mlékojedech u Neratovic. Program, který je sestaven ze špiček daného žánru u nás i v zahraničí, nabízí vystoupení 21 kapel. Bluegrass Party v Mlékojedech není jen o skvělé dramaturgii, ale především o pohodové atmosféře se skvělým zázemím pro celé rodiny i jejich čtyřnohé mazlíčky. Ekologičnost festivalu je pro pořadatele povinností, ovšem vstupné je pro návštěvníky dobrovolné.

Hlavní sobotní program, který uvede prověřené špičky domácí i zahraniční scény, doplní páteční soutěž nových talentů, jejíž výherce postoupí do hlavního programu. Třídenní program nabídne vystoupení kapel: Trativod, Vacuum ball, Goodwill, Fourbrothers, Mlékojedi, G-runs’n Roses, BlueGate, Sunny Side a dalších. Za zahraničních kapel do Mlékojed dorazí Hillfillies (SWE) a Svatá Voda (NL).

Festival, na který každoročně hostí až 1500 návštěvníků, je určen pro všechny věkové skupiny od dětí až po lidi v důchodovém věku. Festival není jen pro milovníky country a bluegrass muziky, ale pro celé rodiny s dětmi, pro které jsou připraveny různě atrakce, hry nebo divadelní představení. Součástí festivalu je i soutěž, jejíž hlavní cenou je značková kytara Furch v hodnotě 45 000 Kč. Doprovodný program nabídne i půlnoční Jam sessions nebo workshop s kapelou.

Festival Bluegrass Party Mlékojedy je pořádán neziskově a peníze potřebné na realizaci, pochází z příspěvků města, sponzorských darů a vlastních zdrojů. Novinkou letošního ročníku je závazek přijatý pořadateli k naprosté ekologičnosti, vyřazením plastových jednorázových obalů. Jídlo i pití se bude servírovat buď v recyklovatelných, nebo jednoduše biodegradabilních obalech.

Petr „Pepé“ Šolc, pořadatel a frontman skupiny Mlékojedi dodává: „Jako aktivní muzikant hrající bluegrass jsem měl možnost objet s naší kapelou celou řadu českých i zahraničních festivalů a nyní se snažíme ponaučit z chyb jiných a použít jen to dobré a funkční. Zábava pro všechny – to je heslo, kterým se od začátku snažíme řídit a rozvíjíme ho. Chceme, aby se bavili všichni, muzikanti a účinkující, návštěvníci z řad dospělých, seniorů, ale i děti a v neposlední řadě také personál, pro který nemá být festival jen stres a shon. Jídlo je další nedílnou součástí každého festivalu – i tady se snažíme, aby bylo trochu jiné, lepší a tak letos nabídneme speciality Mexické kuchyně. Náš festival je pohodový, ekologický a hlavně rodinný. Aspoň na tři dny jsme tady všichni jako jedna velká rodina. Srdečně Vás za celý tým zvu.“

Více o programu na www.bluegrassparty.cz

Související článek: Bluegrass Party 2019 – 31. 5. až 2. 6. 2019 Mlékojedy

Těšíme se na každého z vás! Michaela Dvořáková
(Tel.: 732 372 424)