Vážení přátelé muzikanti, dovolujeme si všem tradičním i novým zájemcům oznámit, že Letní bluegrassová dílna se letos koná ve Valticích jako vždy 3. týden v srpnu.

Jsou nám k dispozici třídy na Střední vinařské škole na Sobotní ulici č. 116 ve Valticích pro výuku, celé první patro školního hotelu přímo v areálu školy (třílůžkové buňky s vlastními koupelnami + WC). Rovněž jídelna (s plnou penzí pro nás) je v přízemí budovy, kde jsme ubytováni.

Nástup k ubytování je během neděle od 15:00 (škola začíná v pondělí snídaní cca od 8:00, zahájení v 9:00).

Ačkoli má dílna v názvu (oprávněně) „bluegrassová“, neuzavíráme se ani zájemcům – hráčům jiných žánrů. Naši lektoři jsou schopni kvalifikovaně vyučovat i členy jazzových, folkových a trampských kapel, kteří se chtějí zdokonalit ve hře na kytaru, mandolínu, dobro nebo kontrabas (i když nepočítejte s tím, že se budou věnovat repertoáru vašich folkových nebo trampských oblíbenců). Stejně tak jsou vítáni jak pokročilí hráči, tak úplní začátečníci všech věkových skupin (nikdy není pozdě). Výhodou bude pro vás i tentokrát, pokud se rozhodnete přijet s celou kapelou (tříčlenná a početnější sdružení mají na místě a po předběžné ústní dohodě s Helenou slevu 300,- Kč na člena a přednost při ubytování pohromadě, mají-li zájem). Poněkud komplikované bude ubytování v páru, ale lze zařídit. Je možno navštěvovat výuku i několika nástrojů paralelně/střídavě. Účast na lekcích je pro žáky dobrovolná a náplň i přesná délka jednotlivých vyučovacích hodin je plně v kompetenci lektorů.

Pro kapely bude také příležitost zahrát si společně na Valtickém hroznu. Měli bychom společně zvládnout 2-5 skladeb všichni. Pokud nedisponujete vlastním laptopem, bude to mírná komplikace, vezměte i propojovací kabel na kopírku (bude k dispozici). V prostoru školy i ubytovny je kompletní pokrytí wi-fi (pro maniaky na home office apod).

Kvůli objednávce stravy prosím všechny, i „staré páky“ a inventář BG Workshopu, aby se nehlásili na poslední chvíli. Cena ubytování i stravy šla letos (nikoliv pouze vinou hostitelské školy) nahoru, proto mírné zdražení. Záloha složenkou, doplatek na místě zhruba ve stejné výši, tedy cca 4000,- (podle počtu účastníků – závisí na tom platba lekcí a učeben).

Přihláška ke stažení zde

Mandolínu letos učí Bajo (Michal Barok)pamětníci Hustopečí si možná na tohoto skvělého slovenského muzikanta vzpomínají, ostatní se mají na co těšit – už protože na jiných BG dílnách se s ním nepotkáte; Peťa Vrobel má koncerty mimo ČR, ale komunikační kanál udržuje, pokud vím – a třeba se za námi přijede podívat 🙂

Opravdu a definitivně se vrací Peťo Mečiar pro dobristy a steelkaře, takže pohodová učebna s meditačním koutkem a kávičkou je opět zde!

Zájemcům o noční jamování na „učebně“ banjistů, tedy pod pergolou vedle školní budovy, doporučujeme dobrý repelent (přestože díky vedrům na začátku prázdnin to na komáří invazi letos nevypadá), popřípadě závěsnou kempingovou svítilnu (momentálně ke slevě v nabídce Kauflandu).

„Stará“ škola má opravenou střechu, takže bude patrně k dispozici na jamy i „mokrá varianta“ v zimní zahradě.

Kdokoliv by měl kamaráda, kterému by se chtělo jet, odkažte na webové stránky dílny: www.bgworkshop.com

Těšíme se ve Valticích!
HelenaB