Ahoj, přátelé bluegrassu a příjemného posezení s muzikou! Rád bych vás pozval na úterý 30. 10. 2018 od 18 do 22 hodin do Lysé na Labem na Open Bluegrass Jam.

Hrajeme v hospůdce „U Kolína“, Sojovická 326/43, Lysá nad Labem. Zúčastní se jak zkušenější hráči tak i začátečníci. Hospůdka je velmi příjemná s možností dobře se najíst a popít.

A jak bylo minule? Se slovy začnu citátem z Milošova emailu: „Minule to bylo dobrý, chlapi výborně spolupracovali na sóla. A když jsem Pavlovi řekl, aby nehrál sóla do zpěvu, tak to bylo ještě o kus lepší. 🙂 “

Co k tomu dodat? Snad jen to, že Miloš statečně „odtáhl“ v podstatě celý jam, protože tam byl v podstatě jediný kytarista. A jak mu to šlo!

Přesto se mi chce, spolu s klasikem, zvolat: „Hynku, Viléme, Jarmilo!“, resp. „Vojtěch Polášek, Jar Faldy, David Koucký, a klidně někdo další, přijďte na pomoc!“ Aby se nám Miloš z toho neutavil. Přece jenom by se hodil ještě alespoň jeden vůdčí hlas na střídání.

Přitom návštěva byla slušná – možná 10 nástrojů a spousta návštěvníků – a to jak z řad tradiční fanouškovské základny, tak i z té muzikantské, kdy se na nás přišel podívat třeba Vojta. A to i přesto, že měl prcka na ruce (btw: tušíte správně, prcek vskutku není jeho další nový hudební nástroj :-)). Nebo Jar Faldy, který sice přišel až chvíli před koncem se slovy, že je grogy, ale nedalo mu to.

A také po roce přišel Peter Ruby, který si k nám odskočil z rekonvalescenčního pobytu v nedalekých lázních. Moc rádi jsme ho viděli, i když se zatím nesmí moc přepínat a svůj pověstný pěvecký výkon musel hodně krotit.

A zcela novou tváří, která na jamu objevila starého přítele, byl Michal Cádra z kapely Handl (www.handl.wz.cz). Přijel z Prahy vlakem poté, co mu odpadla zkouška v kapele. Prostě si jen tak někam zavolal, jestli nevědí, kde se ten večer hraje, a poslali ho k nám.

Tak co, kdo přijde tentokrát? Napište mi krátkou zprávu. Malý inspirativní zpěvník (to kdyby došly nápady) si můžete stáhnout ve formátu PDF zde: https://goo.gl/BSuttS
Na stránce je i odkaz na playlist skladeb ze zpěvníku.

Doporučujeme posluchačům, aby si udělali rezervaci místa na tel.: 608 333 575 (hospůdka „U Kolína“).

Těšíme se na vás v úterý!
Honza, basa a Zdeněk, banjo

tel.: 778 486 626
web: www.janbobek.cz/bgjam