Vážení přátelé muzikanti, dovolujeme si všem tradičním i novým zájemcům oznámit, že Letní bluegrassová dílna se letos koná v Hustopečích u Brna, a to ve dnech 11. až 17. srpna 2019. Tradičním pořadatelem je Moravská komora Svazu autorů a interpretů. Stejně jako loni nám budou k dispozici třídy na ZUŠ Hustopeče (pro nového pana ředitele ZŠ jsme totiž „nechtěné dědictví“ a „zájezdní hostinec ZŠ Komenského skončil“. Nebude ani jídelna (ta se v srpnu opravuje), takže stravu nám zajistí Restaurace U Špagáta cca 250 m od školy (na růžku směrem k náměstí přes dvě křižovatky). A co je nejdůležitější: školní bufet a jeho přilehlé okolí FUNGOVAT BUDE. Stejně tak renovovaná ubytovna SOŠ a SOU Masarykova přímo naproti škole (dvou, tří a čtyřlůžkové buňky s vlastními koupelnami + WC) i oblíbený Akvapark (v jehož kempu též můžete ubytovat své hostující přátele, rodiče i jiné případné návštěvy, které se nebudou účastnit výuky) 300 metrů od školy a ubytovny.

Ačkoli má dílna v názvu (oprávněně) „bluegrassová“, neuzavíráme se ani zájemcům-hráčům jiných žánrů: naši lektoři jsou schopni kvalifikovaně vyučovat i členy folkových a trampských kapel, kteří se chtějí zdokonalit ve hře na kytaru, mandolínu nebo kontrabas (i když nepočítejte s tím, že se budou věnovat repertoáru vašich folkových nebo trampských oblíbenců). Stejně tak jsou vítáni jak pokročilí hráči, tak úplní začátečníci všech věkových skupin (nikdy není pozdě). Výhodou bude pro vás i tentokrát, pokud se rozhodnete přijet s celou kapelou (čtyřčlenná a početnější sdružení mají na místě a po předběžné ústní dohodě s Helenou slevu 250,- Kč na člena a přednost při ubytování pohromadě, mají-li zájem) nebo v páru (absolutní přednost v přidělení dvoulůžkového pokoje). Je možno navštěvovat výuku i několika nástrojů paralelně. Účast na lekcích je pro žáky dobrovolná a náplň i přesná délka jednotlivých vyučovacích hodin je plně v kompetenci lektorů (!).

Kromě výuky hry na nástroje bude v případě zájmu výuka zpěvu, nabídneme diskotéku světových bluegrassových novinek. Také bude pro kapely příležitost zahrát si společně na ”Hustopečském hroznu” (pátek 16. 8.). V průběhu dílny bude také možnost koupě trsátek, strun apod. Lektoři se na Vás možná trochu netradičně připraví: měli bychom společně zvládnout 2-5 skladeb všichni. Pokud nedisponujete vlastním laptopem, bude to mírná komplikace, ale na ZUŠ je kopírka. Poprosím někoho z ajťáků, aby vzal comp s tiskárnou. V prostoru ubytovny je kompletní pokrytí wi-fi (pro maniaky na home office apod.).

Skupina lektorů bude v podstatě totožná s těmi, kteří vyučovali na minulých dílnách. Jejich výčet najdete na webu akce. Počítá se i s odpoledními konzultacemi pro zájemce o sólový i sborový zpěv (Michal Hromčík).

V případě zájmu pošli do 30. července přihlášku (vyplněnou pro každého člena kapely a nástroj zvlášť), během července zaplať 2 950,- Kč zálohu (vhodné za kapelu či pár pohromadě) mailem nebo na adresu:
Helena BRETFELDOVÁ, Orlí 12, 602 00 Brno nebo e-mail na : helenabrno@volny.cz

(Je možné poslat přihlášku mailem a pak telefonicky ověřit, zda dorazila platba; přihláška bez zálohy je ovšem pouze předběžná, bez platby není možno např. zajistit stravu na pondělí nebo společné ubytování s kýmkoliv.)

Minimální délka pobytu na BG dílně jsou tři dny, pro začátečníky je téměř nezbytné začínat v pondělí. Doplatek na místě po příjezdu (platba kryje ubytování ne – so 6 nocí, stravu 5 × plnou penzi a poplatek za školu).

Sejdeme se v neděli od 15:00 v ubytovně SOŠ Masarykova (naproti škole na Komenského ulici) v Hustopečích. Možnost dopravy vlakem z Brna (přestup v Šakvicích); asi 30 km od Brna dálniční sjezd. Výuka začíná v pondělí 12. 8. ráno (po domluvě možno přijet až v pondělí ráno). Oficiální zahájení a rozdělení k lektorům proběhne v 9:00 na školním dvoře ZŠ Komenského před bufetem (kde bude i kafe, čaj a nějaká sladká nebo slaná drobnost ke snídani).

Moc se těšíme na staré známé a rádi poznáme i nové muzikanty, jakož i nadějné adepty bluegrassu.
Helena Bretfeldová, Brno

 

Hustopeče 2017