Milí kolegové, Američan Lee Bidgood, kterého pravděpodobně někteří z vás dobře znají, se obrátil na Zdeňka Roha mailem, ve kterém hledá české nebo slovenské muzikanty pro doprovod amerických cloggerů při jejich polském turné v době od 12. do 18. července 2010. Zde zveřejňujeme znění mailu v češtině…

Americká cloggingová skupina hledá muzikanty. Bude vystupovat na Mezinárodním folkovém [nebo folklórním?] festivalu v polské Wlodawě. Vzhledem k tomu, že cesta z USA do Polska není levná záležitost a ode mne vědí, že v České republice, ale také na Slovensku, jsou skvělí bluegrassoví muzikanti, tak proč nespolupracovat?

Akce se bude konat v týdnu od 12. do 18. července 2010. Pravděpodobně bude každý den minimálně jedno představení. Vloni jsem dělal to samé s kapelou v Portugalsku a je to zajímavá zkušenost, každý den něco nového. Zároveň uvidíte hudebníky a tanečníky z celého světa, zažijete mezinárodní jam-sessiony a spoustu dalšího.

Cloggingová skupina The Apple Chill Cloggers (její videa můžete shlédnout na portálu you-tube, například zde: http://www.youtube.com/watch?v=lB0BAbDzmAI), je skutečně velmi dobrá a jsou to fajn lidi. V současné době mají už banjistu (old-time, frailing, clawhammer), hledají ještě houslistu nebo zkušeného mandolinistu, kytaristu a pravděpodobně také kontrabasistu.

Co se týče peněz (ale myslím, že ty nejsou v daném případě vůbec důležité) nějaký ten dolar každému, potom cesťák na benzín, nevím přesně. Ale ubytování a jídlo je zajištěno (v Portugalsku jsme byli ubytováni na základní škole, sice nic moc, ale fajn).

V případě zájmu mne, prosím, kontaktujte na e-mailové adrese blidgood@gmail.com (anglicky, ale klidně i česky) nebo přímo Kristy Lowther kristylowther@gmail.com (pouze anglicky). A nebojte se na cokoli zeptat.

Díky moc, Lee Bidgood

PS: Čas kvapí, tak v případě zájmu neváhejte!

 

Zdroj: Lee Bidgood, Zdeněk Roh