iFOLK (původně Internet Folk, později InternetFOLK) poprvé vyšel 20. září 1996. Bylo to na free serveru www.geocities.com a styl jeho vydávání kopíroval papírové časopisy. To znamenalo, že vycházel pravidelně jednou měsíčně a později jednou týdně.

V roce 2000 se podařilo získat možnost využívat redakční systém serveru mobil.cz Genesis2, a tak se stal iFOLK deníkem. Později přešel iFOLK na vlastní redakční systém NOL – Publík, který pro nás napsal Jan Mordae Dvořák.

Po celou dobu existence iFOLKu jsme se snažili udržovat si určitou úroveň a kvalitu. Proto jsme velký důraz kladli na výběr redaktorů, kteří tvořili základ iFOLKu. Připomeňme, že redakcí iFOLKu prošli například Josef Vančura, Lucka a David Jirků, Honza Hučín, Vašek Müller a další.

Redaktorů bohužel postupem času ubývalo a v současné době tvoří redakci kromě šéfredaktora již jen Milan Tesař, který své články publikuje současně na webu svého zaměstnavatele Radia Proglas, a Miloš Keller. Nové redaktory se získat nepodařilo a tak jsem se rozhodl, že udržovat iFOLK při životě v tomto stadiu již nemá smysl.

Poslední článek vyšel na iFOLKu 7. listopadu. Nyní bude stav iFOLKu zakonzervován a nové články již přidávány nebudou. Zůstane zachována služba Folk News (http://news.ifolk.eu). Na adrese iFOLK.cz bude po přechodnou dobu vyvěšen vysvětlující článek, později se zde objeví rozcestník odkazující na naše další služby (Folkové novinky neboli Folk News, Rádio Folk a nově připravovaný projekt Folkař).

Není vyloučeno, že časem iFOLK obnovíme. Třeba se objeví noví redaktoři, kteří budou mít čas, chuť a elán psát.

Jménem všech, kteří se na tvorbě iFOLKu za více než 11 let podíleli, děkuji všem pravidelným i náhodným čtenářům za přízeň a podporu.

Pavel Rada
šéfredaktor iFOLKu