Skupina SemTam točí po dvaadvaceti letech desku u Honzy Friedla…

Ve studiu u Honzy Friedla ve Vyšším Brodě vzniká po 22 letech konečně druhá deska skupiny Sem Tam! Většina skladeb je nových, z autorské dílny kapely. Deska bude plná hezkých písniček a věřím, že se budou líbit i vám, přízivcům této hudby. A jako připomenutí najdete na albu i několik „historických kousků“ z průřezu celé minulosti kapely.

Kromě stálých členů zazáří na nahrávkách i několik velice zajímavých hostů. Z těch nejznámějších krásná mandolína Zdeňka Jahody z Monogramu, v několika písničkách nádherné dobro Luboše Novotného z Druhé trávy. Už nám zbývá natočit jen několik sól a samozřejmě – závěrečné smíchání. Ale i v tomto rozpracovaném stádiu je zřejmé, že deska bude výjimečná.

A ještě jedna informace nakonec. Deska se bude jmenovat symbolicky Návrat, a to nejen podle nejstarší písničly kapely, která je také na desce. Příznivci skupiny SemTam a bluegrassu se mají na co těšit ! Luboš Marek.

Luboš Marek

Ještě bych tomu rád připojil pár dojmů a postřehů. Chtěl bych ocenit práci Vojty Zíchy. Občas se s ním neshoduji v názorech na muziku, ale jeho práce ve studiu, zkušenosti na zhruba osmdesáti deskách a důslednost mi neustále bere dech. Moc mi ve studiu pomohl. Děkuji. Další velký dík patří Zdeňkovi Jahodovi. Pohotovost, pohoda a skromnost. V neposlední řadě díky také Prokopu Saidlovi. Super basista se spoustou nápadů a neskutečně velkým žaludkem… Těšte se.

Luboš Maškara