Měl bych malé ohlédnutí za letošním festivalem Banjo Jamboree v Čáslavi. Pěkné prostředí, pěkné počasí, dobří muzikanti. Vlastně by se dalo jen chválit…

Co mě ale zarazilo, byly alkoholické kecy uvaděče. Donedávna jsem si myslel, že se tyto festivaly pořádají kvůli přehlídce kapel a dobré muzice. Po sobotním 16. červnu mi připadá, že spousta muzikantů jezdí po festlivalech jen proto, aby se mohli opít do němoty.

Slova pana uvaděče: „Tak jsme byli hrát v Holandsku a tam jsme se krásně opili. Ale to je nic proti Francii, tam jsme se ožrali ještě víc. Vůbec nejpropracovanější alkoholici jsou v Norsku. Tam se jedna kamarádka ožrala, že upadla. Jenže to byste nevěřili, nikdo si jí ani nevšimnul. Nechali ji ležet na místě, dokud nevystřízlivěla a pak mohla chlastat dál“.

Co vám na těchto kecech připadá normální? To že jste si zvolili život opilců, přece neznamená, že to musíte ventilovat veřejně a obtěžovat svými, určitě pestrými a smysluplnými, alkoholickými dýchánky obecenstvo. Věřím, že se tam našlo hodně lidiček, kteří přijeli kvůli chlastu. Ale snad byste měli respektovat i ty, kteří přišli kvůli dobré muzice. Možná jsem jen zaujatej a špatně jsem pochopil tento festival. Nebo byste ho mohli příště přejmenovat na Chlast slast Jamboree.

S pozdravem Honzýček

 

Honza Prokop