Přátelé, minulý víkend proběhl další z mých jam campů podle Wernickovy metody…

Jedním z důležitých bodů Wernickovy metody poté, co jam camp skončí, je nasměrovat absolventy jam campu na nejbližší otevřené (open) jamy v okolí jejich bydliště, aby se mohli zapojit do jamování s pokročilejšími hráči. Mám s tím dosud velmi dobrou zkušenost – jednak absolventi mého prvního jam classu si založili vlastní jam a dodnes pravidelně hrají (v Chodské pivnici v Praze), a jednak nám přibyli noví hráči na pravidelném jamu v Praze nebo v Rakousích. Jenže pro studenty mimo Prahu a mimo open jamy, které jsem pomáhal rozjet, není až takový výběr (vím vlastně jenom o jamu Vládi Bílého v Ostravě a Martina Fridricha v Chabařovicích).

Proto jsem vytvořil základní seznam jamů, o kterých vím, že dají šanci i nově příchozím, a obracím se na vás, abyste tento seznam pomohli doplnit. Vím, že je např. jam v Jablonci, ale nemám data. Budu vám vděčný za vaše připomínky i opravy. Seznam vytvořený v programu MS Excel vám rád pošlu jako přílohu mailu, pokud si o něj napíšete na adresu p.o.ruby@gmail.com

U lidí, u kterých nejsem přesvědčen o tom, že by souhlasili s uvedením jejich telefonního čísla, jsem ve zmíněném seznamu číslo neuváděl, i když ho mám. Pokud proti zveřejnění nic nemáte, prosím o doplnění, včetně dalších poznámek a detailů.

Od doby, co důležitost otevřených jamů bere už jako samozřejmost i EBMA, a od doby, kdy Pete Wernick předvedl svůj 1. evropský jam camp v pražském hotelu Svornost, se situace hodně změnila k lepšímu – lidé začínají chápat význam open jamů pro nové bluegrassové nadšence, i pro hráče, kteří už třeba nemají kapelu nebo nemíní vystupovat, ale rádi si brnknou, stejně tak pro ty, kdo hledají nové členy pro své kapely.

Takže je podle mne ten nejlepší čas začít vytvářet přehledný adresář fungujících jamů, stejně tak, jak to Milan Kalinics předvedl v minulých letech při vytváření seznamu českých bluegrassových kapel pro European bluegrass directory.

Samozřejmě pokud takový seznam už existuje, rád se poučím a budu vám vděčný. Za sebe jsem alespoň některé jamy uvedl na stránce folkjamu:

http://www.folkjam.org/local/map

Ahoj, Sam