East Virginia Blues / Sally Ann / Where The Soul Of Man Never Dies / Down Stroke / New Highway

Nová bluegrassová kapela East-West dokončila svoji první demonahrávku…

CD: East-West – Demo 2011EAST-WEST je slovensko-česká hudební skupina založená v roce 2011. Zaměřuje se na moderní bluegrassovou hudbu ovlivněnou dalšími žánry (folklór, new acoustic music, jazz ad.). V jejím repertoáru naleznete jak vlastní písně a instrumentálky, tak inovativně zpracované verze převzatých skladeb. Přestože se jedná o novou kapelu, její členové jsou na evropské bluegrassové scéně známými muzikanty. Jsou to:

Filip Baťo (banjo)
je velmi talentovaný multiinstrumentalista. Vyučuje banjo na bluegrassových dílnách, natočil vlastní CD svých skladeb a působil ve velmi úspěšné slovenské skupině Meantime.

Michal Vavro (kytara, zpěv)
je skvělý muzikant zabývající se také klasickou a folklórní hudbou. V minulosti hrál nejen s brněnskou kapelou Tea Grass Jirky Plocka, ale i se slavnou slovenskou skupinou Fragment a natočil 2 CD svých vlastních skladeb se skupinou Acoustic Colours. Michal je žádaný lektor kytary na bluegrassových dílnách.

Ondra Kozák (mandolína, zpěv)
je další multiinstrumentalista v kapele. Hraje na kytaru se skupinou Fragment, na kytaru a na housle také hrál ve skupinách Křeni a Petr Brandejs Band. Pravidelně vyučuje kytaru na bluegrassových dílnách, natočil dvě kytarová instruktážní DVD.

Erik Banič (kontrabas, zpěv)
je velmi talentovaný basista, který původně hrál v mnoha kapelách na mandolínu a na kytaru. Na basu hraje také v  česko-slovenské bluegrassové skupině Who´s Your Daddy.

Nově dokončenou demonahrávku si můžete poslechnout a stáhnout na stránkách
www.eastwestband.eu
nebo
www.facebook.com/eastwestbluegrass.