ɷTim Graves & The Farm Hands – Bluegrass DNA : 20.1. Kapela prošla mohutnou změnou sestavy a označení supergroup celkem sedí. Kromě původního člena Tima na dobro hrají Don Wayne Reno – banjo, Jimmy Haynes – kytara a Terry Eldredge – basa. Mrkněme jak Reno válí v Banjo Signal. S precizním telecasterem odpíchli skvěle Gone, Gone, Gone. Pár písní je tu dvakrát – v bluegrassové i countryové verzi. Hitovky, to budu poslouchat mockrát.

ɷIrene Kelley – Snow White Memories *: 20.1. Úžasná zpěvačka a skvělé písně, je to její čtvrté album s BG sestavou. Špičkoví spoluhráči, např. Bill Contreras fiddle, Scott Vestal banjo. Špičkoví hosté: Kruger Brothers, Ronnie Bowman, Trisha Yearwood. Zvlášť zajímavá píseň je tvrdší Can I Tell You.

ɷAshby Frank – Leaving is Believing : 10.2. Pro Ashbyho, letitého veterána, je to první album pod jeho vlastním jménem, ovšem označení debutové se jaksi nehodí. Některé skladby z alba jeho dřívější kapely Mashville Brigade mají tak šťavnatý groove, že jsou na mém playlistu pořád. A teď máme konečně materiál, ukazují Ashbyho dnešní vkus a mistrovství. Písně mají countryovou nebo BG podobu. V jedné písni zpívá John Cowan a Ronnie Bowman. Ashby sám je výborný zpěvák i mandolíňák, začínám se těšit, že bychom Johna i Ashbyho mohli vidět v květnu v Praze. Jako občasnému mandolinistovi se mi hodně líbila poslední skladba, kde má Ashbyho mandolínová hra víc prostoru.

Michal Hromčík