ɷGangstagrass – No Time For Enemies : 14.8. Raperi a banja by nemali spolu znieť tak dobre. A sú čoraz lepší, ku kvalitnému rapu pridali aj harmonické štruktúry a keď to má subdominantu, už to vyzerá ako pieseň. A banjista dobre spieva. Obrazom si dajme z môjho pohľadu hitovku Nickel and Dime Blues.

ɷLorraine Jordan & Carolina – Bill Monroe’s Ol‘ Mandolin* : 21.8. Spievajú aj páni z kapely, vydarený tradičný album s moderným zvukom.

ɷTugalo Holler – Any Fair Number : 21.8.

Mo Pitney – Ain’t Lookin’ Back : 14.8.   Countryový album, no môžeme sa potešiť peknou verziou Old Home Place, ktorá si tu našla miesto. Bicie v half-tempe ignorujme.

Mikayla Burrows – Dixieland For Me : 20.8. Pani Barousová znova na scéne, minule mala album s manželíkom, teraz sólo debut, pekne tradičný. Iba nekompletné ukážky.

Tematická aktuálna odbočka od audio noviniek:

Vzhľadom na to, že John má narodeniny (aj keď nie tak pekne guľaté ako ja) a New Grass Revival sa dočkal nominácie do Siene slávy bluegrassovej hudby (spoločne s Johnson Mountain Boys), pripomeňme si génia tejto skvelej kapely inštrumentálnou skladbou, ako ju zahrali na ich počesť Írovia-súrodenci   Cup O‘Joe (priženený mandolinista je Američan) Metric Lips. Ešte zaujímavejší nám príde verzia vibrafonistov, ak to nie je marimba. Napokon verzia Newgrassov samotných, doplnená zdatným bubeníkom. A záverom pripomienka časov, keď NGR ukazovali Európanom , ako sa to hrá a spieva.

Michal Hromčík, Moravské Lieskové