ɷLeftover Salmon – Brand New Good Ole Days: 7.5. Moderní po stránce muziky i témat. Bezva je i pár převzatých věcí, třeba verze songu, který proslavil country zpěvák Conway Twitty – Boogie Grass Band. Známá skladba Black Hole Sun od Soundgarden zní taky zajímavě v nové předělávce.

ɷTim O’Brien – He Walked On : 11.6. Po Timově bluegrassovém albu s celou kapelou před dvěma lety je tu tentokrát jeho sólový autorský počin. V odkazu k poslechu jedna píseň nehraje, na tu si počkáme do června. Za pozornost stojí velmi soudobý text písně Nervous – „prý je in být digitální, mezi jedničkami a nulami se ale cítím nesvůj, každé dvě minuty se na mě něco valí, sleduju pohyb na svých sociálních mediích, koukám na telku na svém mobilu, bojím se být sám, jsem nervózní“. Podobně soudobá je další píseň „Mačkání tlačítek, zírání na obrazovky“.

ɷNorth Country Blue – Flight* : září 2020   Mladá děcka z Kalifornie, vlastně kromě kytaristy samé holky a má to výbornou energii, slušné výkony a naživo zábavnost na úrovni profíků. Na debutové album* rok předtím nahráli standardy, díky tomu je možná stravitelnější pro běžného posluchače.  Obě alba také tady.

Z dřívější úrody

ɷVarious – Born Into Bluegrass: 2009  Album z písní, které napsal Cullen Galyean, jako poctu jeho odkazu nahráli špičkoví muzikanti – mj. Junior Sisk, Terry Baucom, Jimmy Haley, Rick Allred. A je to parádně svěží.

Michal Hromčík, Brno