ɷAdam Schlenker and Hayes Griffin – Long Journey Home : 16.11.    Jen ve dvou a živě ve studiu – kytara, mando a dvojhlas, a sypou to dobře. Zvlášť Hayes na kajtru mě baví.

ɷLorraine Jordan & Carolina Road – I Can Go To Them *: 19.11.

Ne tak modré, hodně dobré

ɷDarren Nicholson – Man on a Mission : 26.11.    EP 6 písní. Mandolinista z Balsam Range se trochu odvázal a spojil s bigbítama, co dnes hrávají moderní country. A je to dobrý.

ɷBarry Waldrep and Friends Celebrate Tony Rice : 24.12.    Tony odešel z našeho světa minulé vánoce, album vyjde k prvnímu výročí. Muzikanti z různých žánrů, kteří mají k němu vztah nebo je nějak ovlivnil, zpracovali po svém písně známé z jeho podání. 21 písní, mnohé výborné. Třeba I’ll Stay Around, co zpívá Vince Gill, je parádní. Najdou se i písně, které jsem poslechl dvakrát ze studijních důvodů a už nemusím, ale je to určitě jen můj vkus. John Cowan je pro mě idolem a vždycky byl i zárukou výborného vkusu. Nečekal bych, že to někdy řeknu, nicméně jeho verze Me And My Guitar není pro mě, ani kvůli tomu jak je to zazpívané, ani tomu jak to kapela dává rytmicky. Studenti z ETSU to hráli s lepším groovem. Udělejte si svůj názor.

Michal Hromčík, Brno