David Grisman & Tony Rice – The Gasoline Brothers : září Dosud nevydané archivní nahrávky ze 70. let, skvělá energie mladých muzikantů, výborný zvuk, slyšíme všechno z bezprostřední blízkosti, z pozice „moucha na stěně“. Část pochází ze živého hraní v rádiu v Japonsku, část z jamu u Grismana doma. Odkaz na celý poslech nemáme, alespoň odkaz na základní informace, nebo na stažení za pár kaček. Stojí to za to, je to učebnice BG.

ɷZion Napier – Family, Friends & Memories : 5.11. Prvotřídní současný bluegrássek. Mandolinista Zion je členem kapely The Caleb Daugherty Band, dá se předpokládat, že na albu hrají i další kluci z kapely a hosté. V odkaze je píseň Molly omylem podložená ještě pod jiným názvem , tu jsou všechny.

ɷTony Furtado – Decembering : 25.11. Jak píše jiný Tony (Trischka): TF jako banjista je zpět a ve velkém stylu. Moderní banjo, masterpiece. Album vznikalo bez osobního kontaktu, Tony nahrál napřed svoje party a pak je posílal kamarádům, aby mu tam dohráli další nástroje. Na mando třeba hrají Mike Marshall a Matt Flinner.

Michal Hromčík, Brno