Zimní country festival v lednu? A proč ne! První Zimní potlach se s obrovským úspěchem uskutečnil v sobotu 14. ledna 2012 v cirkusovém šapitó v Zámeckém parku v Lysé nad Labem. Festival Zimní potlach je součástí Trampského Rokoka, což je hudební projekt, který vznikl v červnu 2011 a postupně představuje nejznámější tváře a kapely českého folku, country, bluegrassu a trampské hudby. Projekt s plánovanými padesáti koncerty má za sebou již dvanáct odehraných celovečerních koncertů v pražském Divadle Rokoko.

„Zimní potlach vznikl jako oslava a uzavření jedné koncertní série,“ vysvětluje organizátor akce Marek Vízek. A dodává: „Určitě se do Lysé vrátíme. Návštěvníci i účinkující jsou nadšení. Stan je plný k prasknutí, nějakých 1700 až 1800 diváků přišlo. Je to velký úspěch.“ Na jaře v Lysé nad Labem tedy zazní dechovka, v létě pop a na podzim se zase mohou těšit příznivci rockové muziky.

Zimním potlachem, který se konal pod záštitou Městského úřadu Lysá nad Labem a ve spolupráci s Country Radiem, provázel moderátor Vladimír Čech: „Já jsem jezdil jako tramp na vandry, takže tuhle muziku mám rád. Je tu úžasná atmosféra v tom cirkusovém stanu. Lidi jsou tam namačkáni jeden na druhého, vytváří to vzájemnou pospolitost. Je to nádhera.“

Do Lysé nad Labem zavítalo mnoho zvučných jmen naší country a folkové scény: Zelenáči, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Paběrky Marko Čermáka, Pavlína Jíšová a přátelé, Vojta Kiďák Tomáško, K.T.O. – Kamarádi táborových ohňů, Pavel Dobeš, Hop Trop, Pacifik, Žalman a hosté, Věra Martinová a Jamie Marshall. Překvapením a zpestřením programu bylo vystoupení Karla Fialy s písní z filmu Limonádový Joe. Šestaosmdesátiletý herec a zpěvák si od publika vysloužil potlesk ve stoje.

Vystoupení v cirkusovém šapitó a navíc v zimním období však bylo pro mnohé účinkující premiérou. „Já jsem předpokládala, že to tu bude vytápěno. Jsem ale překvapená, kolik lidí tady bylo. A že jsou ochotný si tu zimu přerušit, je vidět, že už se těší na ty letní festivaly. Atmosféra byla báječná,“ prozrazuje zpěvačka Věra Martinová. Tu nyní čeká ještě několik koncertů a v únoru pak první dáma české country hudby odlétá za teplem na dovolenou do Keni, kde se chystá oslavit své narozeniny.

Trampské Rokoko se v brzké době rozšiřuje o své „sourozence“: Dechovkové Rokoko, Popové Rokoko, Muzikálové Rokoko, Jazzové Rokoko a Rockové Rokoko. Těšíme se na Vaši návštěvu v Divadle Rokoko na Václavském náměstí v Praze.

V Praze 15. 1. 2012
Mgr. Petra Zajíčková, PR manažerka