Ráda jsem přijala pozvání kamarádů z Albumu a 16. října 2010 jsem se vydala na dalekou cestu do Chomutova na jejich Bluegrass Fest. Cesta vlakem mi trvala necelých šest hodin a pršelo, jen se lilo. Dobře, že ten festival tentokrát nebyl venku!

Petr Gärtner, jejich kapelník, na mě čekal na nádraží a odvezl mne k nim domů. Tam jsem si dala kafíčko, pořádně si odpočinula a večer pro mne přijel Jirka Šruma. Zavzpomínala jsem si, jak jsem asi před dvaceti lety byla v Chomutově naposled a vezl mne tam jeho táta v Avii s ústeckou kapelou Katalog z festivalu Holanský Kapr.

Saloon U Bizona byl pro mne premiérou a vypadalo to tam sympaticky. Hned se ke mně přihlásili kamarádi z Německa, které jsem naposled viděla na Bluegrass Marathonu v Borovanech měsíc předtím. Lákali mne ke stolu, ale všichni hulili jak fabriky, tak jsem s díky odmítla.

Program zahajoval domácí Album úderem šesté večer. Za ta léta, co je znám, se zařadili mezi mé oblíbené kapely a pokaždé, když je vidím, jsou lepší a lepší.

Také kapelu Bee Line z Kolína jsem už měla tu čest poznat vloni na festivalu v Českém Ráji a moc se mi líbili.

Překvapením byl pro mne Harry Phill Band z Ostrova. Vzdáleně mi připomínali slovenské Funny Fellows, také střídali nástroje jako o závod, dovedli udělat náladu a výbornou show. Žádný bluegrass, ale moc pěkná muzika!

Pražský Country Cocktail vám jistě představovat nemusím. Bývalí členové legendárních Zvonků hráli jako o život. V takové formě jsem je ještě nezažila. Super!

Poslední kapela večera byl ostravský Goodwill. Těšila jsem se sice, že je poprvé uvidím s jejich novou zpěvačkou Natálkou Havrdovou, ale ta bohužel nepřijela. Ale hoši byli dobří jako vždycky. Nějak se jim to osazenstvo často mění, tak to asi nemají jednoduché.

A pak bylo veselo a jamovalo se dlouho do noci. Mám zase na co vzpomínat! Díky hoši, bylo to u vás moc fajn!

Lilka Pavlak v Bülachu, 11. 11. 2010 (pro bgcz.net upravil Milan J. Kalinics, 14. 11. 2010)