Na třetím BG večeru Džemíček se nám 25. 4. 2008 představili pražský GrassPark a plzeňský Apple. Vše začalo, když se kolem sedmé hodiny na místě konání objevil Santa Klaus a ve vzduchu za ním poletoval malý vrtulník HM5G4. Ale už záhy se ukázalo, že pod maskou Santy se skrývá kapelnice GrassParku – RoseeAnn a vrtulník nadšeně obsluhuje houslista téže kapely, Jirka. V tu chvíli pořadatelé tušili, že večer bude víc než zajímavý.

RoseeAnn (Jířa Langová) a dalších pět členů kapely „se samými NEJ“ to rozjeli krátce po osmé, písní „Nothing To Lose“. Posluchače si na svou stranu získali už po pár minutách. A to nejen vtipným komentářem zpěvačky Rosee, která trefně provázela koncert GrassParku mluveným slovem, ale hlavně svým hudebním výkonem. S 5-ti strunným banjem se na pódiu mazlil Míra „Šteflino“ Štefl, basu ve svých rukách hýčkal Jarda „Jarin“ Patočka, u kytary všechny svým výkonem překvapil Honza „Žroutík“ Hašek a nenápadný kluk s čepičkou na hlavě Pepa „Badarála“ Hájek předvedl divy na mandolínu a mandolu. Že se dá na housle hrát perfektně i bez předpisového držení smyčce, všem ukázal Jirka Chlada. To všechno v kombinaci s plným, příjemným hlasem leadera kapely RoseeAnn, dalo dohromady bezvadnou kompaktní muziku.

Po krátké přestávce se návštěvníci Džemíčku přesunuli žánrově mimo tradiční bluegrass s kapelou Apple. V úvodní skladbě „Vůně“ se zpěvem představila už známá dvojice – „audio-vizuální perla“ Petra Kováčiková (flétny) a kapelník Jarda Pertlíček (mandolína, banjo, dulcimer). Dan Stach, tiskový mluvčí, bavič a hlavně „dobrá duše týmu“ (to proto, že hraje nejen na dobro) spolu s výborným kytaristou Láďou Čepičkou uzavírají původní čtveřici plzeňské sestavy. V poslední době kapelu doplnili basista Pavel „Žížala“ Hudy a houslista Jarda Čurda. Nová tvář kapely Apple patří mezi ty povedené, takže vřele doporučujeme všem těm, kteří je ještě neslyšeli.

Večer se opravdu povedl, navzdory tomu, že tentokrát nebylo plno. Možná díky řádící chřipce, možná byl v televizi vážně dobrý program nebo se na Džemíček prostě zapomnělo… Všichni přítomní si ale užili dobrou muziku a skvělou atmosféru, za kterou mohl úplně každý.

NEJ z večera:

  • písnička „Dej gól dloubákem“
  • fialovej basák
  • Martinovy bramboráky
  • zvuk mistra Huberta
  • džemík s ~80% kapely Fox

Marie Vašková