Letos 17. června se uskutečnil již podruhé festiválek Plovárna, který pořádá město Mšeno. Narozdíl od minulého ročníku, se letošní konal na zahradě místní školy, protože na plovárně ve Mšeně probíhá rekonstrukce.

Akci začal zhruba v 15:30hod. poněkud vlažněji Minaret. Na začátku bylo v areálu sice jen pár návštěvníků, ale postupně se situace zlepšila. Po Minaretu nastoupil místní pěvecký sbor Intermezzo s několika písněmi, převážně nalezenými v různých archivech a muzeích. Jako další hrál Vabank Unit, který (jak bych řekl) podal svůj standardní výkon, za který by se nemusela stydět žádná kapela. Dohrál Vabank a nastoupil po drobných technických problémech Wejlet, který svým „náporovým“ bluegrassem jakoby připravoval publikum na poslední festivalovou kapelu Blue Ground. Zatímco se kapela připravovala, před zraky návštěvníků proběhlo taneční vystoupení žákyň ZŠ Mšeno. Pak už Blue Ground opravdu nastoupil. Tohle seskupení jsem viděl a slyšel tady ve Mšeně poprvé a přiznám se, že jsem čekal především na ně, protože kapela složená hlavně z několika bluegrassových veličin slibovala zajímavý zážitek. Podívejte se sami:

  • Martin Mikuláš – zpěv, akustická kytara, banjo
  • Marek Mikuláš – zpěv, elektrická kytara
  • Luboš Herman – zpěv, akustická kytara, foukací harmonika, banjo
  • Zbyněk Bureš – steelkytara
  • Jaroslav Teska – basová kytara
  • Michal Žára – housle
  • Igor Holub – bicí, perkuse

Blue Ground se svým repertoárem zaměřil na moderní country, resp. na osvědčené country hity v originálním znění (tedy v angličtině) od 60tých let po současnost. Nevím, co o nich více napsat, snad jen: je to nářez a chce to slyšet ;-). Nejvíce mne v repertoáru kapely zaujaly 2 písně, v nichž bratři Mikulášové zpívají refrainy jen dvouhlasně. Z toho, jak jim hlasy jdou „dohromady“, mi až běhal mráz po zádech.

Večer uzavřela country bálem k poslechu i tanci, stejně jako loni, skupina Čečelband.

Tenhle festival bych příští rok doporučil každému, kdo není ortodoxně zaměřen jen na jeden styl a má chuť prožít příjemný den. Stejně jako loni na plovárně, tak i letos na školním hřišti, bylo postaráno také o zábavu pro děti, díky doprovodným programům, takže i rodiny s dětmi si tu přijdou na své. Přijeďte – sami uvidíte a uslyšíte…

Do fotogalerie přidávám fotky z této akce.