Včera jsem se nechal zlákat pozvánkou na koncert Monogramu a Slávka Hanzlíka do pražského klubu U Vodárny. A jaké to bylo? Čtěte dále…

Pánové si tento večer rozdělili na třetiny, přičemž první a poslední odehrál Monogram a druhou třetinu Slávek Hanzlík, doprovázen bratry Zdeňkem Jahodou na mandolinu a Jaromírem Jahodou na banjo.

U Vodárny jsem nebyl poprvé a opět jsem se přesvědčil o tom, že Monogram je parta mimozemšťanů, kteří na Zemi na chvíli přistáli, aby si se svými hudebními nástroji dělali srandu z nás obyčejnejch pozemšťanů. O Slávkovi Hanzlíkovi snad ani nemluvit. 🙂 Několikrát mne během večera popadla otázka: Proč se takoví muzikanti, jako je Monogram, vůbec ještě „zdržují“ bluegrassem? Celý večer byl příjemně rozmanitý a nabitý našlapanou muzikou a především pak instrumentálními výkony – kdo nepřišel, udělal chybu. Mám hudbu Slávka Hanzlíka moc rád, a tak se nebudu více rozepisovat – bylo by to celé jen v superlativech.

Pro ty, kteří U Vodárny ještě nebyli, mohu jen doporučit návštěvu některé ze spousty akcí. Kromě toho, že zde pravidelně vystupuje Monogram se svými hosty, objevují se tu i další bluegrassové kapely (např. Vabank Unit). V programu klubu najdete i mnoho akcí jiných žánrů.

Nakonec přidávám pár fotek, abyste mi věřili, že jsem tam opravdu byl 🙂