Smutná a nečekaná zpráva k nám zalétla ze Slovenska. Peter Radványi, poslední ze zakladatelů světově unikátního festivalu, rezignoval na funkci člena přípravného výboru Dobrofestu a nebude se dále podílet na jeho realizaci.

Dobrofest byl jediný festival na světě věnovaný rezofonickým nástrojům a současně každoroční oslavou a poctou vynálezci Dobra, rodilému Slovákovi Johnu Dopyerovi. Ale političtí představitelé města Trnavy a především jeho kulturní pracovníci svým diletantstvím a špatnými rozhodnutími v minulých letech postupně odradili a znechutili ostatní členy štábu (mj. například Romana Áče), začali rozhodovat o nevhodném termínu konání akce, o výběru účinkujících umělců a nakonec i o přechodu z roční periodicity na dvouletou. V budoucnu se tak pravděpodobně namísto naprosto výjimečné hudební události setkáme s kulturním paskvilem, který nebude mít nic společného s původní myšlenkou. Pokud se však Dobrofest v příštích letech za dané situace vůbec uskuteční.

Je smutné, když si město se slavnými rodáky neváží práce lidí, kteří věnují všechny své zkušenosti a svůj volný čas na přípravu a realizaci akce, jejíž název znají i na druhé straně zeměkoule… Jak to nakonec s Dobrofestem dopadne, to uvidíme. Dnes nám nezbývá, než za server bgcz.net a všechny spokojené účinkující i diváky na minulých ročnících tohoto festivalu poděkovat Petrovi Radványimu za jeho přínos a všechnu práci, kterou této akci v minulosti věnoval.

Roman Áč