Zajímá vás, co se stane, když spojíte partu českých programátorů s vynikajícím muzikantem Bennettem Sullivanem za podpory Steva Martina?

Během několika posledních let vznikal v Čechách opravdu unikátní software, který je zaměřený na to, jak lépe cvičit a hlavně, jak být v bluegrassu více kreativní a flexibilní.

Dva programátoři z Čech, kteří milují hudbu se spojili s výborným muzikantem Bennettem Sullivanem ( třeba Brodway Bright Star musical ) a za podpory Steva Martina vytvořili aplikaci Tunefox (https://www.tunefox.com).

Tunefox je prozatím zaměřený na banjomandolínu a kytaru a funguje přímo v prohlížeči nebo v telefonech/tablatech od společnosti Apple. Tým ale usilovně pracuje na přidávání dalších nástrojů a písniček.

Pokud se zaregistrujete na adrese https://www.tunefox.com/sign-up/, můžete využívat celý software po dobu 7 dní zadarmo. Pokud se Vám bude software líbit, připravili jsme speciálně pro návštěvníky bgcz.net promokód BGCZ15OFF.

Co Tunefox umí? Je toho opravdu hodně, v první řadě každá písnička má minimálně tři varianty, jak můžete vidět třeba tady: https://www.tunefox.com/banjo/cripple-creek/ . Takže se můžete naučit víc stylů, třeba Scruggs, Melodic a Backup. Samotná varianta každé písničky obsahuje unikátní „licky“, můžete tedy některé takty úplně změnit do jiného stylu, podle svých preferencí a dát tak písničkám úplně jiný rozměr.

Každá píseň zároveň obsahuje velice dobré backing tracky, možnost upravit si tempo bez toho, aby se zvuk jakkoliv deformoval, změnit si hlasitost kapely, samotného nástroje, nebo metronomu. Můžete si také jednoduše vybrat jen některé takty a zaměřit se na tu část písničky, která Vám dělá největší potíže. Za zmínku také určitě stojí online tuner, tedy ladička, která funguje přímo ve vašem prohlížeči, a to i na telefonu. Pro členy je také připravený export PDF, aktuálního rozvržení každé písničky.

Každý tón, který v aplikaci tunefox uslyšíte je reálný, pečlivě nahraný zvuk na opravdový nástroj. Díky tomu neuslyšíte žádné umělé, nepřirozené zvuky, ale opravdové banjo, mandolínu a kytaru.

Jakub Prokopec
Tunefox.com

Zdroj: Kenny